Добре дошли, Гост

ТЕМА: Жълти крушки H1

Жълти крушки H1 #133

• freaktone
  • freaktone's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • HOODRIDER
Здравейте колеги,

от много време си блъскам главата по въпроса и сега се сетих че тук има шанс да намеря такиви крушки. Та...

Търся си жълти H1 крушки. Като казвам жълти, нямам предвид само да светят жълто, ами и да са жълти на цвят (със жълто балонче). Не гоня идея за функционалност, а по-скоро визия - крушката да оцветява рефлектора в жълто дори и през деня. Като на старите френски коли...
... или BMW-то вляво :)

пп.
Също съм навит и на така наречените жълти "кожуси", или "кондоми" (както ги наричам аз), в които се поставят крушките.

Давайте оферти, или поне предложения от къде мога да купя гореописаните артикули.
"Само смелите хора дръзват да живеят различно! Другите просто се сливат с тълпата."
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отговор: Жълти крушки H1 #135

• turbinee
  • turbinee's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
Това е страхотна тема.

Сега като гледам Бавареца и люто се кефя на жълтия цвят на фаровете. Този цвят беше много популярен на времето с Жигулите и Московците, но сега е заменен изцяло от бяла или синя светлина. Този жълт цвят не можеш да го видиш никъде вече.

Имам три преложения за теб, ти си избери кое ти е най-любимото ;)

1) Можеш да си купиш комплекта от тук: www.fullcartuning.com/details.php?intID=5208&setlang=EN
Цената е 25.00 Евро плюс 40.00 Евро за транспортни. Може да платиш по банков път или на доставка. Честно казано ще ти излязат златни. Това ми е най-малко любимият вариант.

2) Можеш да си купиш боя за стъкло, но не на водна основа. Ако купиш боя за стъкло на водна основа, боята ще се изпари от температурата. На теб ти трябва боя която се пече в печката. Нанасяш на крушката равномерно и печеш според инструкциите за боята. Алтернативно, монтираш на колата и караш със светнати фарове докато се изпече от топлината (може би това е по-добрия начин). Не се тревожи от разказите на старите хора дето казват да не се пипа ампулата на крушката, няма причина за страх а и крушката е около 5-10 лева. Боята трябва да е оранжева, не жълта. Ако вземеш жълта ефекта няма да е много значителен. Този вариант ми е по-любим от горния, а резултата е като от завода. Боята по всяка вероятност може да си я набавиш от магазина на художниците до СУ Климент Охридски, със сигурност и на много други места.

3) Този ми е най-любимия вариант. В книжарниците продават перманентни маркери в различни цветове. Купуваш си един дебел оранжев маркер и оцветяваш ето така:

painting.jpg

После монтираш и караш. Този вариант ми е най-любим защото услилията и инвестицията са незначителни, а ефекта също толкова добър като заводския.
Последна промяна: от turbinee.

посетете нашите приятели от

Отговор: Жълти крушки H1 #136

• freaktone
  • freaktone's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
  • HOODRIDER
Да, сега по-модерно е да се слага ксенон на фарове с рефлектори. Това за мен е престъпление, застрашаващо живота на околните. Но уви в България е по-лесно да се гони за напълно безсмислените и неоснователни винетки, за фарове през деня (аз така карам целогодишно от 3 години) и други приумици на родната милиция... но това е друга тема.

Лошото че да намериш оригинално жълти крушки днес е мисия невъзможна. Всеки който има казва "Ами намерих ги в мазето" :side:

Искам да благодаря за 3-те начина, които си изброил.
Не ми се поръчва от ebay, или други чужди сайтове по простата причина, че наистина ще ми струват една торба с пари.
Вторият начин ми идва прекалено сложен. Честно казано не ми се занимава и не искам да са от типа "Направи си сам". Предпочитам да е нещо излязло от завода.
Третият начин също е "направи си сам", но честно казано съм мислил да пробвам, понеже имам всякакви перманентни маркери. Не съм сигурен обаче, че маркерът ще издържи.
"Само смелите хора дръзват да живеят различно! Другите просто се сливат с тълпата."

Отговор: Жълти крушки H1 #167

• turbinee
  • turbinee's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
Компанията Шарпи (Американска), продава се в БГ твърди, че перманентните им маркери са перманентни- Sharpie claims that it will "remain permanent under most chemical washes, and extreme heat and steam (up to 500 degrees F)". Тоест 260 градуса по целзий и устойчивост на повечето химикали.
  • MZ RT125 / МЗ РТ125 ремонт и сервизиране
  • Иж 350 Къстъм
  • Ремонтен каталог/инструкция за ремонт и обслужане на автомобили ВАЗ 2103 и 2106_129
  • Класически лампи