Добре дошли, Гост
  • Страница:
  • 1
  • 2

ТЕМА: Как да си реставрирам щик за пушка?

Как да си реставрирам щик за пушка? #102

• skodko
  • skodko's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
Останал е от войнишките години на баща ми. Преправен е на сабя като му е насадена(предполагам) дръжка. Ето и снимка:

Та как да го направя като чисто нов? А според вас каква е приблизително цената му в този вид?
Последна промяна: от skodko.
Администраторите са забранили публикуването за гости.

Отговор: Как да си реставрирам щик за пушка? #104

• Radoev
  • Radoev's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
Това е щик от пушка Пибоди и Мартини и е от Руско-Турската война. Не е преработен, това му е оригиналната форма и дължина. Ако не ти трябва бих го купил.
HIS HAND GIVES WHAT ONE HAS DESERVED

посетете нашите приятели от

Отговор: Как да си реставрирам щик за пушка? #106

• skodko
  • skodko's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
БА! Не очаквах нещо такова. Баща ми винаги е казвал, че му е от казармата. Съвети за реставрация може ли? Иво дай ми цена на л.с. да помисля.

Отговор: Как да си реставрирам щик за пушка? #108

• Radoev
  • Radoev's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
Не виждам опция за ЛС, но давам 80лв за щика по тази снимка.

Отговор: Как да си реставрирам щик за пушка? #109

• turbinee
  • turbinee's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
е това е светкавичен отговор, добре е да имаме толкова запознати с материята съфорумци.

Ако решиш да реставрираш щика трябва първо да си помислиш може ли да го направиш да изглежда по-добре и дали една реставрация задалжително би вдигнала цената или точно обратното. Много често една антика е по-ценна когато е в оригиналното си непокътнато състояние. Поне от моя опит с банкнотите е така.

Иво е много опитен с оръжията и сигурно може да ти даде добри съвети как да постъпиш така че да имаш предмет с които да се гордееш.
За мен щика изглежда в добро състояние и може би само едно леко полиране с вълнен парцал и малко оръжейна смазка да са достатъчни. Канията (може би това не е точната дума) изглежда по-зле. Отново, оръжейна смазка би я направила по-гъвкава, може би само металния накрайник да бъде пресъздаден.
Ръкохватката и предпазителя за пръстите са доста по-ръждиви, ще трябва да се почистят с фина шкурка и смазка и след това да се полират. Така ще станат ярки и по-светли както е острието. Според мен чирените (дървената ръкохватка) не бива да ги пипаш, изглеждат старинни, което е точно ефекта който ти трябва.

Първо минаваш със сшурка, примерно 400 после по фина 800, накрая завършваш с 1200. За полирането на метала ти трябва полир-паста(от всяка железария) и полир шайба. Аз преди време взех такъв комплект от Практикер за без пари. Слагаш на бормашината и полираш на бавна скорост.

Това е, после слагаш на стената и питаш баща ти за историята на цика.

Алтернативно, може да го отстъпиш на Иво, а той да те заведе на някои от оръжейните сбирки. Има какво да се види там :)
Последна промяна: от turbinee.

Отговор: Как да си реставрирам щик за пушка? #111

• Radoev
  • Radoev's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
За да стане хубав този щик трябва да се поработи по него, липсва наконечника на канията който е труден за изработка но не и невъзможен. Моя съвет е да се инвестират малко пари в ремонт на този красив щик и да се пази за спомен, продажбата е безсмислена, защото 80лв или 120лв няма да ти променят живота. Този щик е един от най-дългите и дебели щикове, той се води щик-тесак, защото е използван много повече без пушката. Съвета ми е да се запази, но ако някой не е сигурен какво прави по-добре да не се пипа. Ако решиш мога да го направа идеален и дори ще пусна тема със снимки от ремонта.

Отговор: Как да си реставрирам щик за пушка? #113

• skodko
  • skodko's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
Току ще говорихме с баща ми на тази тема. Смятам да не го барам въобще, защото вече е съсипан според мен. Навремето баща ми го е шлайфал леко и го е калайдисал тънко, за да не ръждясва. Дървото на дръжката е било изгнило и я е изградил от текстолит. Пък аз се чудех защо не виждам печатите, които видях, че има на снимки в нета... вече ми е ясно. Няма и да го продавам, на тази цена наистина няма смисъл, по- добре да ми стои за спомен.

Иво, колко ще ми струва реставрацията?
Последна промяна: от skodko.

Отговор: Как да си реставрирам щик за пушка? #115

• Radoev
  • Radoev's Avatar
  • ИЗКЛЮЧЕН
Мога да кажа колко ще е ремонта само при оглед на живо. Имал съм 20тина такива за ремонт, но най-хубавия е този.
100_4909.jpg

100_4910.jpg

100_4911.jpg

100_4912.jpg

100_4913.jpg

100_4914.jpg

100_4944.jpg

100_4945.jpg
  • Страница:
  • 1
  • 2
Moderators: gunmaster
  • Ремонтен каталог/инструкция за ремонт и обслужане на автомобили ВАЗ 2103 и 2106_26
  • тест банкноти_3
  • Електрическа система и компоненти_3
  • Ремонтен каталог/инструкция за ремонт и обслужане на автомобили ВАЗ 2103 и 2106_24